Mgr. Jozef Kováč
mobil: +421(0)908536789
email: jozefkovac68@gmail.com
Galéria: 1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov, Trenčín 10.02.2018
V sobotu 10.02.2018 sa zúčastnili karatisti Oddielu MTK Tatran Žarnovica na 1. kole Slovenského pohára  detí a žiakov v Trenčíne. Farby Žarnovice obhajovali Barbora Bobaľová a Nicoleta Uramová. V kategórii kata staršie žiačky 10 - 11 ročné - začiatočníčky nastúpilo 27 pretekárok a naše dievčatá vypadli hneď v prvom kole. V kumite nastúpila Barborka v kategórii staršie žiačky 10 - 11 ročné - do 40 kg. - začiatočníčky. Jej bojovnosť nestačila na umiestnenie v prvej trojke. Prehrala v repasáži o tretie miesto. Nicoleta Uramová nastúpila v kategórii kumite staršie žiačky 10 - 11 ročné nad 45 kg. - začiatočníčky. Podarilo sa jej vyhrať dva zápasy no potom v treťom prehrala so skúsenejšou pretekárkou CMK Banská Bystrica. V repasáži o tretie miesto však zabojovala a získala pre Žarnovicu tretie miesto. Pre obidve pretekárky to bola šiesta súťaž v ktorej bojovali o prvenstvo v karate. Ako tréner môžem  povedať, že majú schopnosti a predpoklad na to, aby sa stali dobrými karatistkami no všetko záleží v prvom rade na ich snahe pokračovať v ceste, ktorú si vybrali. Ide o prístup k tréningovému procesu a samozrejme snahe prijímať informácie od trénerov.

1.kolo Slovenského pohára detí a mládeže Trenčín 2018 1.kolo Slovenského pohára detí a mládeže Trenčín 2018